Ogłoszenia parafialne – NMP MATKI ZBAWICIELA – ODPUST, 15 października 2023 roku

Ogłoszenia parafialne – NMP MATKI ZBAWICIELA – ODPUST, 15 października 2023 roku

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego – biskupa i męczennika; w środę święto św. Łukasza Ewangelisty; w czwartek wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki – kapłana i męczennika; w piątek wspomnienie św. Jana Kantego – kapłana.

 

Dzisiaj przypada XXIII Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia. Przy tej okazji odbywa się tradycyjna zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Oznaczone puszki umieszczone są z tyłu kościoła oraz kaplicy.

 

Mokotowskie Hospicjum św. Krzyża dziękuję za ofiary, w wysokości 5 166,00 zł., złożone na rzecz potrzebujących.

 

Planujemy utworzenie bezpłatnych zajęć szachowych dla dzieci, prowadzonych przez instruktora. Zajęcia odbywałyby się w środy od godz. 17.30. Chętnych prosimy o wstępną deklarację. Szczegóły i zapisy po mszy św. w zakrystii.

 

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiane są codziennie o godz. 18.00. Dla dzieci we wtorki, środy i czwartki o godz. 17.00.

 

W czwartek 19 października o godz. 19.30 Duszpasterstwo Student+ zaprasza na spotkanie, na którym gościem będzie ks. Mateusz Gawarski, rektor kościoła akademickiego św. Anny, główny przewodnik Warszawskiej Akademickiej pielgrzymki Metropolitalnej, egzorcysta. Tematem spotkania będą zagrożenia duchowe we współczesnym świecie.

 

Zespół „Dwudziestki” zaprasza serdecznie osoby śpiewające, grające, które chciałyby się przyłączyć do zespołu i tworzyć oprawę muzyczną niedzielnej Mszy akademickiej o godz. 20.00.  Próby odbywają się w każdą niedziele o godz. 18.30. Zapraszamy zwłaszcza młodzież, studentów i absolwentów. Informacje po mszy o 20.00 w zespole lub u ks. Marka.

 

Grupa charytatywna „Pomoc na Olimpie” zaprasza seniorów na spotkanie z prof. Dariuszem Włodarkiem, lekarzem, dietetykiem i żywieniowcem. Spotkanie na temat zdrowego odżywiania odbędzie się 24 października o godz. 17.00 w salce Droga do Emaus.

 

Za dwa tygodnie rozpocznie się miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Z tyłu kościoła 
i kaplicy wyłożone są kartki wypominkowe. Za poleconych zmarłych będziemy codziennie odprawiali mszę św. i różaniec z wyczytywaniem imion poleconych dusz.

 

Spotkania wspólnot w tym tygodniu.

We wtorek grupa charytatywna „Pomoc na Olimpie” o godz. 18.00; w środę ministranci
o godz. 19.00, lektorzy o godz. 19.15; w czwartek spotkanie Student+ o godz. 19.30; w piątek próba chóru o godz. 19.30.

 

Wyjazd na dzień skupienia organizowany przez grupę Peregrini odbędzie się 21 października o godz. 9:00.

 

Z tyłu kościoła wyłożone są cytaty z Pisma św. i myśli świętych. Zachęcamy do wylosowania dla siebie kartki ze słowem, które w ten świąteczny, odpustowy dzień może towarzyszyć nam w domach i rodzinach.

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Życzymy błogosławionej niedzieli
i owocnego tygodnia.