Ogłoszenia parafialne – NMP MATKI ZBAWICIELA – ODPUST, 16 października 2022 roku

Ogłoszenia parafialne – NMP MATKI ZBAWICIELA – ODPUST, 16 października 2022 roku

W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego – biskupa i męczennika; we wtorek święto św. Łukasza – Ewangelisty; w czwartek wspomnienie św. Jana Kantego – kapłana; w sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II – papieża.

Dzisiaj po mszy o godz. 11.30 zapraszamy dzieci do odpustowego świętowania. Wolnotariat Misyjny Salvator zaplanował dla dzieci malowanie twarzy, tatuaże, origami i kreatywne balony. Spotkanie odbędzie się w salkach pod kościołem.

Po mszy św. o godz. 13.00 – w kaplicy – wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po wspólnej modlitwie zapraszamy do salek pod kościołem na wspólne spotkanie przy jesiennej herbacie i kiermasz przygotowany przez ekipę Tak na Serio. Od godz. 15.30 do 16.30 ścianka z Jordanem – rodzinne zdjęcia. O godz. 16.30 konkurs wiedzy o parafii. O godz. 17.00 świąteczny tort. O godz. 17.15 licytacja obrazów i ikony, wykonanych przez naszych parafian i podarowanych na cele związane z działalnością projektu Tak na Serio. Zakończenie o godz. 18.00 modlitwą różańcową w intencji Parafii.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 18.00. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci we wtorki, środy i czwartki o godz. 17.30.

We wtorek spotkanie grupy małżeństw. Rozpoczęcie w kaplicy o godz. 19.30 różańcem w intencji rodzin.

W czwartek Duszpasterstwo Student+ zaprasza na kolejne spotkanie, tym razem z cyklu „Katechizm a współczesne problemy i wyzwania”. Tematem spotkania będzie „Nauczanie Kościoła wobec osób o skłonnościach homoseksualnych”. Serdecznie zapraszamy studentów i pracujących.

Z tyłu kościoła wyłożona jest skarbonka przeznaczona na ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zbiórka tradycyjnie przeprowadzana jest z okazji Dnia Papieskiego.

22 października, w sobotę, odbędzie się rodzinny wyjazd do Ostrówka – do Domu Świętej Faustyny Kowalskiej. Wyjazd o godz. 9.00. Zbiórka 15 minut przed odjazdem przy klasztorze sióstr urszulanek (róg Płatowcowej i Racławickiej). Osoby, które nie uzupełniły jeszcze swoich danych potrzebnych do ubezpieczenia, proszone są o zgłoszenie się do zakrystii.

Za dwa tygodnie rozpocznie się miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Z tyłu kościoła i kaplicy wyłożone są kartki wypominkowe. Za poleconych zmarłych będziemy codziennie odprawiali mszę św. i różaniec z wyczytywaniem imion poleconych dusz.

Rozpoczęliśmy remont kancelarii parafialnej, a w ubiegłym tygodniu zostały pomalowane krzyże przy kościele, naprawione i zabezpieczone schody do głównego wejścia oraz zamontowano stojak na rowery. Dziękujemy za wpłacone na konto w ostatnim czasie ofiary na remont kancelarii, w wysokości 900,00 zł.

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzymy dobrego, rodzinnego świętowania parafialnego odpustu.