Ogłoszenia parafialne – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2023 roku

Ogłoszenia parafialne – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2023 roku

W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu – biskupów i doktorów Kościoła; w piątek uroczystość Objawienia Pańskiego. W Niedzielę święto Chrztu Pańskiego. W tym tygodniu przypada
I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 8.00 msza św. w intencji powołań, a w sobotę o godz. 8.00 w intencji Róż Różańcowych.

Zapraszamy na nabożeństwa: w poniedziałek o godz. 18.00 przez wstawiennictwo bł. Franciszka Jordana, w czwartek o godz. 18.00 nabożeństwo powołaniowe, a w sobotę po mszy o godz. 8.00 pierwszosobotnie.

5 stycznia (czwartek) o godz. 15.00 w salce pod kościołem odbędzie się spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych. Osoby, które zgłosiły chęć pomocy proszone są o przyjście godzinę wcześniej. Prosimy też sąsiadów o poinformowanie o spotkaniu osób samotnych, starszych, potrzebujących i ewentualny sygnał dotyczący np. potrzeby transportu.

6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.30 i 20.00. Po każdej mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kadzidła i kredy. Taca tego dnia przeznaczona będzie na misje.

Od 2 do 31 stycznia 2023 roku odbędą się wizyty duszpasterskie. Odwiedziny w domach naszych parafian odbędą się po wcześniejszym zgłoszeniu chęci przyjęcia kolędy w swoim domu. Jeśli ktoś ma możliwość, prosimy o poinformowanie o kolędzie sąsiadów lub zamieszczenie informacji na internetowych forach lub grupach sąsiedzkich. W zakrystii są plakaty informujące o kolędzie. Uzyskaliśmy zgodę od Administracji Politechniki i Osiedla Marina. Prosimy o pomoc w zawieszeniu informacji na drzwiach wejściowych do bloków. Informujemy również, że do naszej parafii należą nowe mieszkania przy ulicach: Konstruktorskiej 5, 5a, 5b, 5c, 5d, 5e oraz Postępu 25 i 27.

Zapraszamy na koncerty kolędowe, które odbędą się w naszym kościele. 7 stycznia (w najbliższą sobotę) o godz. 19.00 góralską kolędę zaśpiewa dla nas kapela AleGroo. Koncert został sfinansowany przez Urząd Dzielnicy Mokotów. 15 stycznia (w niedzielę) o godz. 17.00 koncert naszych zespołów: Chóru z chmur i Dwudziestek. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w koncertach i do wspólnego kolędowania.

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary. Życzymy błogosławionej niedzieli, a w Nowym Roku Darów Ducha Świętego i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.