Ogłoszenia parafialne – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 17 marca 2024 roku

Ogłoszenia parafialne – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 17 marca 2024 roku

W kalendarzu liturgicznym: we wtorek uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP; Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest
w piątki o godz. 18.00, dla dzieci o godz. 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.45. W każdą niedzielę Wielkiego Postu odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o godz. 18.30, do rozpoczęcia mszy o godz. 20.00.

Do Niedzieli Palmowej, skarbona „Chleb św. Antoniego” (przy wejściu na chór) przeznaczona jest na jałmużnę wielkopostną jako pomoc świąteczną dla naszych potrzebujących parafian. Przed świętami planujemy odwiedzić i obdarować paczką świąteczną ośmiu starszych parafian i dwie rodziny. Natomiast po świętach przystępujemy do prac porządkowych i remontowych w dwóch mieszkaniach naszych starszych parafian. Więcej szczegółów dotyczących pomocy potrzebującym zostanie podanych w Niedzielę Miłosierdzia.

Za tydzień w niedzielę przed mszami zespół charytatywny będzie rozprowadzał palmy wielkanocne wykonane przez chór, zespół charytatywny i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na pomoc ubogim. W ubiegłym roku dla wielu z Was zabrakło palm, dlatego w tym roku zostanie wykonana większa ilość – około 800 sztuk.

Planujemy generalne sprzątanie kościoła przed świętami. Chętnych do pomocy zapraszamy
w sobotę o godz. 10.00.

W zakrystii można nabyć świece – paschaliki na Wigilię Paschalną i stół wielkanocny.

Z tyłu kościoła wyłożona jest broszura z grafikiem ceremonii, spowiedzi, nabożeństw i porządku mszy św. od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Plan dostępny jest również
w gablotce, na stronie internetowej i Facebooku.

Spotkania wspólnot w tym tygodniu

We wtorek duszpasterstwo małżeństw i rodzin o godz. 19.30; w środę ministranci o godz. 19.00, lektorzy o godz. 19.15; w czwartek spotkanie Student+ o godz. 19.30, spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 19.00; w piątek młodzież RMS o godz. 19.30, próba chóru Magnificat o godz. 19.30; w niedzielę o godz. 10.30 próba Chóru z chmur, o godz. 18.30 Dwudziestek.

Dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary. Życzymy błogosławionej niedzieli.