Ogłoszenia parafialne – VII NIEDZIELA ZWYKŁA, 19 lutego 2023 roku

Ogłoszenia parafialne – VII NIEDZIELA ZWYKŁA, 19 lutego 2023 roku

22 lutego – w Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Jest to szczególny czas nawrócenia i pokuty oraz pogłębienia więzi z Chrystusem. Nasza modlitwa i medytacja skupiają się w tych dniach przy umęczonym i ukrzyżowanym za nasze grzechy i dla naszego zbawienia Chrystusie Panu.

Dzisiaj rozpoczyna się w naszym kościele Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po mszy o godz. 13.00 i potrwa do godz. 18.30, w poniedziałek i wtorek w godzinach od 8.30 do 18.30. Zapraszamy do uczestnictwa w tej modlitwie i medytacji. Z tyłu kościoła wyłożona jest lista, na którą można się wpisać, aby kościół nie pozostał pusty w czasie trwania Nabożeństwa.

W Środę Popielcową msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 8.00, 17.00, 18.30 i 20.00. Podczas każdej mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W środę obowiązuje post ścisły, obejmujący jeden posiłek do syta i dwa niepełne posiłki w ciągu dnia – dotyczy wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Z kolei do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobligowani wszyscy wierni, którzy ukończyli 14. rok życia.

W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 18.00, dla dzieci o godz. 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.45.

W środę po mszy o godz. 20.00 dodatkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 22.00.
W piątek Adoracja Najświętszego po wieczornej mszy odbędzie się w ciszy – do godz. 21.00.

Zapraszamy do udziału w liturgii stacyjnej, która rozpocznie się w środę. Wykaz kościołów stacyjnych wywieszony jest w gablotce i do zabrania – z tyłu kościoła.

Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii, w wysokości 5 521,00 zł. oraz za ofiary na ukraińskie parafie, składane do skarbony, w wysokości 2 767,00 zł.

Od Środy Popielcowej skarbonka „chleb św. Antoniego” będzie przeznaczona na jałmużnę wielkopostną jako pomoc świąteczna dla ubogich naszej parafii.

Serdecznie dziękujemy za Waszą hojność i otwartość na potrzeby bliźnich.

W sobotę o godz. 18.30 zapraszamy na mszę św. w intencji powołanych do małżeństwa. Z tyłu kościoła jest pudełko z podpisem „Tak na Serio”. Zachęcamy do składania w nim indywidualnych intencji za małżeństwa, rodziny i narzeczonych.  Prośby i podziękowania zostaną włączone w intencję sobotniej mszy św.

 

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. Życzymy Wam dobrej niedzieli i owocnego tygodnia.