Ogłoszenia parafialne – Wniebowstąpienie Pańskie, 21 maja 2023 roku

Ogłoszenia parafialne – Wniebowstąpienie Pańskie, 21 maja 2023 roku

W kalendarzu liturgicznym: w środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; w piątek wspomnienie św. Filipa Neri – kapłana; w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP, które odprawiane są codziennie o godz. 18.00. Po nabożeństwie odmawiamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

Rozpoczynamy w naszej parafii cykl katechez dla dorosłych pt. „Trwajcie mocno w wierze”. Pierwszą katechezę „Jak zostać świętym” poprowadzi ks. dr Paweł Wróbel SDS, postulator beatyfikacyjny Heleny Kmieć. Katecheza odbędzie się dzisiaj godz. 17.00
w salce pod kościołem.

Zespół charytatywny „Pomoc na Olimpie” zaprasza na konferencję pt. „Jak ogarnąć nastolatka?”. Konferencja adresowana jest do rodziców dzieci w każdym wieku. Poprowadzi ją Anna Wardak, doradca edukacyjny, założycielka Akademii Familijnej, mama dziesięciorga dzieci. Spotkanie odbędzie w sobotę 27 maja o godz. 16.00 w salce pod kościołem.

W niedzielę 28 maja po mszy o godz. 11.30 zapraszamy na mini koncert naszego dziecięcego zespołu Chór z chmur. Koncert odbędzie się z okazji Dnia Matki, a wykonane zostaną pieśni maryjne.

4 czerwca, w niedzielę, o godz. 17.00 odbędzie się w kościele koncert piosenek religijnych
w wykonaniu Śpiewającej Rodziny Kaczmarków. Koncert został sfinansowany przez Urząd Dzielnicy Mokotów.

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego (sobota, 27 maja) rozpoczniemy 10 jubileuszowy Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa Tak na Serio pod hasłem „Biorę Ciebie i ślubuję Ci…”  Będzie się on odbywał zarówno stacjonarnie u nas jak i w przestrzeni online i rozważymy kolejne słowa przysięgi małżeńskiej.  W sobotę 27 maja wszystkich Parafian zapraszamy na Eucharystię Wigilii Zesłania Ducha Świętego o godz. 21.00, którą poprzedzi czuwanie modlitewne prowadzone przez Zespół Dwudziestki. W niedzielę Eucharystia otwierająca Tydzień o godz. 18.30, po niej błogosławieństwo narzeczonych.  Codziennie zapraszamy na mszę świętą o godz. 18.30 – szczegółowe intencje podane są na plakatach, Facebooku i stronie internetowej parafii.  Osobiste intencje będzie można wrzucać przez cały tydzień do pudelka z napisem Tak na Serio. Będziemy też wdzięczni za wsparcie tego wydarzenia, skarbona w tyle kościoła będzie przeznaczona na organizację Tygodnia.  W poniedziałek po Mszy św. w intencji kobiet zapraszamy na konferencję pt. „Ja… – kim jestem?” Poprowadzi ją ks. Maciej Szeszko SDS. W czwartek 1 czerwca po mszy świętej w intencji małżeństw w kryzysie, zapraszamy na spotkanie o miłości „Ja biorę Ciebie za męża/żonę i ślubuję Ci miłość” – czym jest miłość?”(Ks. Michał Lubowicki) Prelekcje we wtorek i środę będą dostępne online, transmitowane z Bielska Białej. Wszystkie szczegóły znajdują się na plakatach. W Niedzielę Trójcy Świętej o godz. 18.30 msza Święta na zakończenie, z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

 

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. Życzymy Wam dobrej niedzieli i owocnego tygodnia.