Ogłoszenia parafialne. XV NIEDZIELA ZWYKŁA, 10 lipca 2022 roku

Ogłoszenia parafialne. XV NIEDZIELA ZWYKŁA, 10 lipca 2022 roku

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek święto św. Benedykta – opata, patrona Europy, we wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu – biskupa i męczennika, w środę wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w piątek wspomnienie św. Bonawentury – biskupa i doktora Kościoła; w sobotę wspomnienie NMP z Góry Karmel.

Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej. Nabożeństwo, podczas którego możemy składać osobiste prośby i intencje, odbywać się będzie o godz. 18.00 do piątku włącznie.

W sobotę, we wspomnienie NMP z Góry Karmel przypada dzień odpustu dla Bractwa szkaplerznego i wszystkich, którzy noszą Szkaplerz. O godz. 8.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji członków Bractwa Szkaplerznego, podczas której będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza.

Przypominamy, że w okresie wakacji msze św. są odprawiane w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.30. W niedzielę w okresie wakacji nie ma mszy św. o godz. 11.30 i o godz. 20.00. Kancelaria parafialna czynna jest w środy od godz. 17.00. do 18.00 oraz w soboty od godz. 9.00 do 10.00.

Nasza wspólnota parafialna włączyła się do akcji „Pomagam Ukrainie” – zorganizowanej przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, – poprzez wsparcie finansowe.  Wszystkich chętnych do pomocy prosimy o składanie ofiar do skarbonki w tyle kościoła z napisem ofiara dla Ukrainy.

W dniach od 5 do 14 sierpnia odbędzie się Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna, w której przewodnikiem grupy zielonej jest ks. Piotr. W związku z tym zwracamy się do was drodzy parafianie z prośbą o finansowe wsparcie tego dzieła. W następną niedzielę przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na pokrycie kosztów organizacji pielgrzymki. Do skrzynki przed kościołem będzie również możliwość przekazania swoich intencji, które pielgrzymi zaniosą do czarnej Madonny.

Dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary. Życzymy błogosławionej niedzieli.