Ogłoszenia parafialne – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 24 lipca 2022 roku

Ogłoszenia parafialne – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 24 lipca 2022 roku

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła; we wtorek wspomnienie świętych Joachima i Anny – rodziców NMP; w piątek wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza.

Dzisiaj po mszach świętych błogosławimy kierowców i pojazdy z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Zebrane ofiary z tej okazji przeznaczone będą na środki transportu dla misjonarzy.

W sobotę 30 lipca o godz. 18.30 zapraszamy na mszę św. w intencji powołanych do małżeństwa. Z tyłu kościoła jest pudełko z podpisem „Tak na Serio”. Zachęcamy do składania w nim indywidualnych intencji za małżeństwa, rodziny i narzeczonych.  Prośby
i podziękowania zostaną włączone w intencję sobotniej mszy św.

Dzięki Waszej ofiarności w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 5076,50 zł. na pokrycie kosztów organizacji pielgrzymki w grupie salwatoriańskiej – Zielonej. W imieniu przewodnika –
ks. Piotra oraz ks. Rafała dziękujemy za ofiary składane przed kościołem i wpłacone na nasze parafialne konto.

 Przypominamy, że w okresie wakacji msze św. są odprawiane w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.30. W niedzielę w okresie wakacji nie ma mszy św. o godz. 11.30 i o godz. 20.00. Kancelaria parafialna czynna jest w środy od godz. 17.00. do 18.00 oraz w soboty od godz. 9.00 do 10.00.

Nasza wspólnota parafialna włączyła się do akcji „Pomagam Ukrainie” – zorganizowanej przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, – poprzez wsparcie finansowe.  Wszystkich chętnych do pomocy prosimy o składanie ofiar do skarbonki w tyle kościoła z napisem ofiara dla Ukrainy.