Ogłoszenia parafialne, XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 11 września 2022 roku

Ogłoszenia parafialne, XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 11 września 2022 roku

W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma – biskupa
i doktora Kościoła; w środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego (jest to Dzień Modlitw za Ukrainę jako wyraz solidarności Europy z narodem ukraińskim); w czwartek wspomnienie NMP Bolesnej; w piątek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza – papieża i Cypriana – biskupa; w sobotą wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego – biskupa.

Za tydzień w niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie br. Macieja Zinkiewicza OFMCap, dyrektora Wydawnictwa Serafin. Tego dnia obchodzony jest w Kościele w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. Niech to będzie okazja do refleksji nad pogłębieniem swojej wiedzy religijnej. Po mszach św. w salce pod kościołem będzie możliwość zapoznania się z ofertą i zakupu książek Wydawnictwa. Po mszy o godz. 11.30 coś słodkiego i spotkanie dla dzieci pt. „proboszcz czyta dzieciom”. O godz. 16.30 zapraszamy na autorskie spotkanie przy kawie z prof. Marią Wacholc, naszą parafianką, autorką książek: „Święty Ojciec Pio. Życie i różaniec” oraz „Akita. Różańcowe przesłanie Matki Bożej na obecne czasy.” Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnego spotkania z książką.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – codziennie – w kaplicy Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00. Podczas Adoracji jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 Intencje mszalne na 2023 rok przyjmujemy obecnie tylko w kancelarii parafialnej.

Dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary.

Życzymy błogosławionej niedzieli.