Ogłoszenia parafialne – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA, 24 września 2023 roku

Ogłoszenia parafialne – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA, 24 września 2023 roku

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa – patrona miasta; w środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo – kapłana; w czwartek wspomnienie św. Wacława – męczennika; w piątek święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę wspomnienie św. Hieronima – kapłana i doktora Kościoła. W pierwszą niedzielę miesiąca (1 października) zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – od godz. 14.00 do wieczornej mszy. Od niedzieli rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe, które odprawiane będą codziennie o godz. 18.00. Dla dzieci we wtorki, środy i czwartki o godz. 17.00. W sobotę o godz. 18.30 msza św. w intencji powołanych do małżeństwa.

 

Grupa charytatywna „Pomoc na Olimpie” startuje z projektem dyżurów specjalistów różnych dziedzin. Zapraszamy na pierwszy dyżur Parafian, którzy potrzebują porady prawnej. Dyżur prawnika odbędzie się w środę 27 września w godzinach od 17.00 do 19.00 w salce Kana Galilejska. Porady prawne są bezpłatne.

 

W ramach katechezy parafialnej zapraszamy na spotkanie z Krystyną Romanowską, autorką książki „Nastolatki na krawędzi”. Tematem spotkania będą wyzwania rodziców i nauczycieli w wychowywaniu dzieci, a także aktualne problemy, w tym zaburzenia, depresja, używki, problem samobójstw. Spotkanie odbędzie się 3 października o godz. 19.30 w salce „Droga do Emaus”.

 

Z tyłu kościoła jest skarbona św. Antoniego, do której można wrzucić informacje o osobach potrzebujących lub zgłosić chęć pomocy, zaangażowania na rzecz starszych i ubogich naszej parafii.

 

Mokotowskie Hospicjum św. Krzyża zwróciło się do nas z prośbą o pomoc i wsparcie finansowe. W gablotce przed kościołem umieszczone jest pismo z opisem aktualnej sytuacji i potrzeb. Po konsultacji z Radą parafialną i Grupą charytatywną, chcemy włączyć się w pomoc na rzecz Hospicjum. Skarbona z tyłu kościoła przeznaczona będzie na ten cel przez 3 kolejne niedziele (do 8 października).

 

W niedzielę 1 października będziemy gościli w parafii Wolontariat Misyjny Salvator. Wolontariusze poprowadzą różaniec misyjny o godz. 18.00, a po mszy o godz. 11.30 zapraszamy dzieci na spotkanie, podczas którego będą mieli możliwość nauczenia się i wykonania dla siebie różańca. Po każdej mszy św. odbędzie się kiermasz z różańcami z różnych krajów misyjnych.

 

Spotkania wspólnot w tym tygodniu.

We wtorek duszpasterstwo małżeństw i rodzin o godz. 19.30, rada parafialna o godz. 20.00; w środę ministranci o godz. 19.00, lektorzy o godz. 19.15; w czwartek spotkanie dla rozpoczynających formację do bierzmowania o godz. 19.00, a dla kontynuujących formację o godz. 20.00; w piątek RMS o godz. 19.30, próba chóru o godz. 19.30.

 

W zakrystii są do odbioru zamówione książki „Fatima – Niespełnione prośby Matki Bożej”.

Intencje mszalne na 2024 rok przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na fundusz inwestycyjno – remontowy naszej parafii.

 

Dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary. Życzymy błogosławionej niedzieli.