Ogłoszenia parafialne – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 25 września 2022 roku

Ogłoszenia parafialne – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 25 września 2022 roku

W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo – kapłana; w środę wspomnienie św. Wacława – męczennika; w czwartek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek wspomnienie św. Hieronima – kapłana
i doktora Kościoła; w sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus – dziewicy i doktora Kościoła.

 

Od soboty 1 października zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 18.00. W tym czasie nie będzie w kaplicy Adoracji, ale będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nabożeństwa różańcowe będą odbywały przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w kościele.

 

Nabożeństwo różańcowe dla dzieci we wtorki, środy i czwartki o godz. 17.30.

 

Zachęcamy Was Drodzy Parafianie do udziału w tej październikowej modlitwie Kościoła oraz do osobistej modlitwy różańcowej.

 

Chór z chmur, nasz dziecięcy zespół muzyczny czeka na nowe rozśpiewane dziecięce głosy
i rodziców uzdolnionych muzycznie – do wspólnego śpiewania, chwalenia Boga śpiewem
i ubogacania niedzielnej mszy o godz. 11.30. Bliższe informacje u ks. Piotra.

 

We wtorek o godz. 19.30 – w salce pod kościołem – spotkanie dla rozpoczynających dwuletnią formację przygotowującą do sakramentu bierzmowania.

 

W sobotę przypada I sobota miesiąca. O godz. 8.00 zapraszamy na mszę św. w intencji Róż Różańcowych. Po mszy św. nabożeństwo różańcowe i wspólne spotkanie.

 

W niedzielę 2 października na godz. 15.00 zapraszamy z rodzicami dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Rozpoczęcie mszą świętą.

 

W kwestii zapowiadanych wyjazdów parafialno-rodzinnych została dokonana mała zmiana. 22 października odbędzie się wyjazd do Ostrówka, do Domu Świętej Faustyny Kowalskiej, natomiast w okresie wiosennym wyruszymy salwatoriańskim szlakiem do Trzebnicy
i Seminarium Salwatorianów w Bagnie oraz Wrocławia. Będzie to wyjazd dwudniowy. Szczegóły będą podawane w późniejszym czasie, a na najbliższy wyjazd plan wygląda następująco: wyjazd o godz. 9.00. W programie zwiedzanie Domu św. Faustyny, msza św., wspólny obiad, konferencja o znaczeniu symboli gestów z obrazu Jezusa Miłosiernego, Koronka i Akt zawierzenia. Powrót ok. godz. 17.00. Koszt wyjazdu pokrywający transport, zwiedzanie, wyżywienie i ubezpieczenie wynosi 100 zł. – osoba dorosła, 50 zł – dzieci. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

 

We wrześniu zapowiadaliśmy sprawę remontu kancelarii parafialnej. Ze względu na położenie kancelarii pod kościołem, co wiąże się z trudnym dostępem – szczególnie dla osób starszych, a także problem z ogrzaniem i brakiem dostępu światła słonecznego – kancelaria zostanie przeniesiona do obecnej rozmównicy. Jest to pomieszczenie obok kaplicy i zakrystii. Usprawni to załatwianie spraw kancelaryjnych, będzie łatwiejszy dostęp – od. ul. Olimpijskiej, a także bezpośrednio z kościoła.

 

Remont pomieszczenia i jego przygotowanie rozpocznie się w drugiej połowie października. W zakres planowanych prac wchodzi m.in. malowanie, wymiana drzwi, zakup mebli: montaż szafy, biurka, zakup sprzętu elektronicznego, dostosowanie pomieszczenia do standardów biurowych, kancelaryjnych. Koszt remontu wyniesie ok. 20.000 zł. Robocizna to kwota ok. 6.000, a zakup drzwi, materiałów budowalnych, mebli (w tym 4. metrowej szafy i biurka)
i innych potrzebnych materiałów to koszt ok. 14.000 zł.

Nie będziemy przeprowadzali osobnej zbiórki na ten cel, natomiast przeznaczona na to zostanie składka z przyszłej niedzieli. Jeśli Ktoś z Państwa chce wesprzeć planowany remont wyrażamy swoją ogromną wdzięczność za otwartość i zrozumienie. Jest również dostępny
u księdza proboszcza (do wglądu) kosztorys na wymienione prace. Serdeczne Bóg zapłać.

 

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. Życzymy Wam dobrej niedzieli i owocnego tygodnia.