Ogłoszenia parafialne – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 9 października 2022 roku

Ogłoszenia parafialne – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 9 października 2022 roku

Informacje duszpasterskie

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 18.00. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci we wtorki, środy i czwartki o godz. 17.30.

 

22 października w sobotę, odbędzie się rodzinny wyjazd do Ostrówka – do Domu Świętej Faustyny Kowalskiej. W programie zwiedzanie Domu św. Faustyny, msza św., wspólny obiad, konferencja o znaczeniu symboli gestów z obrazu Jezusa Miłosiernego, Koronka i Akt zawierzenia. Wyjazd o godz. 9.00, a powrót ok. godz. 17.00. Koszt wyjazdu pokrywający transport, zwiedzanie, wyżywienie i ubezpieczenie wynosi 100 zł. – osoba dorosła, 50 zł – dzieci. Zapisy w zakrystii i kancelarii do 16 października.

 

Z tyłu kościoła wyłożona jest skarbonka przeznaczona na ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zbiórka tradycyjnie przeprowadzana jest z okazji Dnia Papieskiego.

 

Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce odbywa się liczenie wiernych.

 

We wtorek 11 października kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

Słowo proboszcza do Parafian

 

Jak część z Państwa już może zauważyła, w kapicy zostało zamontowane relikwiarium. Marzeniem naszej wspólnoty zakonnej było wystawienie do publicznej czci relikwii naszego Założyciela, bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Podczas jednej z rozmów podczas spotkania przygotowującego do naszego odpustu zostało „rzuconych” w dyskusji kilka zdań, pytań – ze strony Parafian – czy jest szansa na umieszczenie gdzieś w kościele relikwii. Zaprezentowałem rozwiązanie i plan „za kilka miesięcy, jak uzbieramy na to fundusze”.
Po tygodniu fundusze już były. Relikwiarium kosztowało 3 100,00 zł., robocizna 1 000,00 zł.
W sumie 4 100,00 zł. Kilkoro parafian ofiarowało na ten cel łącznie 3 950,00 zł. W imieniu swoim i moich współbraci kieruję słowa wdzięczności do ofiarodawców za Wasz ogromny gest, za Waszą cześć dla naszego Założyciela, za to poczucie salwatoriańskiej i parafialnej wspólnoty. Dla nas salwatorianów to więcej niż ważne. Jesteśmy szczęśliwi i dumni z faktu, że tu w naszej parafii już za dwa tygodnie będziemy mogli przed relikwiami bł. Franciszka Jordana polecać sprawy naszej wspólnoty i sprawy Was wszystkich, z którymi tę wspólnotę – rodzinę salwatoriańskiej parafii tworzymy.

 

W najbliższy poniedziałek zaczynamy remont pomieszczenia, do którego przeniesiona zostanie kancelaria. Ten remont możliwy jest dzięki Wam. Ofiarowaliście na ten cel 14 962,00 zł. Składaliście ofiary na tacę, wpłacaliście na konto lub osobiście. Szczere i ogromne DZIĘKUJĘ. Za dar Waszego serca, za Wasze zrozumienie i hojność. Ufam, że dzięki Wam kancelaria parafialna będzie przytulnym, ładnym miejscem otwartym na każdego, kto potrzebuje załatwić formalności lub porozmawiać o sprawach, które są dla niego ważne. Bardzo Wam dziękuję.

Przed nami parafialny odpust. Zapowiada się, że będzie to dobry – rodzinny czas dla naszej wspólnoty.

 

Świętowanie rozpoczniemy 11 października – w dniu, w którym liturgicznie obchodzimy Uroczystość patronalną. O godz. 18.30 odprawiona zostanie msza św., na którą zaprosiłem wspólnotę salwatorianów z Piastowa i kapelana z Rembertowa, siostry urszulanki, elżbietanki, salwatorianki posługujące w Warszawie i siostrę franciszkankę z Lasek. Na zakończenie mszy św. przeniesiemy relikwie naszego Założyciela do relikwiarium w kaplicy. Mszę św. tego dnia będę odprawiał w intencji dziękczynnej za Was drodzy Parafianie. Jedną z intencji będzie za ofiarodawców relikwiarium oraz intencja za ofiarodawców remontu kancelarii. Serdecznie Was zapraszam i liczę na Waszą obecność.

 

Druga część świętowania w niedzielę 16 października. Tego dnia do wygłoszenia kazań zaprosiłem ks. Dominika Truchana SDS, duszpasterza Wolontariatu Misyjnego Salvator.
O godz. 10.00 zostanie odprawiona suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Dominika
z towarzyszeniem scholii męskiej Cantorum Beati Vladislai.

Po mszy o godz. 11.30 kilka atrakcji dla najmłodszych. Wolnotariat Misyjny Salvator zaplanował dla dzieci malowanie twarzy, tatuaże, origami i kreatywne balony.

 Po mszy św. o godz. 13.00 – w kaplicy – wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po wspólnej modlitwie zapraszam do salek pod kościołem na wspólne spotkanie przy jesiennej herbacie i kiermasz przygotowany prze ekipę Tak na Serio. Od godz. 15.30 do 16.30 ścianka z Jordanem – rodzinne zdjęcia. O godz. 16.30 konkurs wiedzy o parafii. O godz. 17.00 świąteczny tort. O godz. 17.15 licytacja obrazów i ikony, wykonanych przez naszych parafian i podarowanych na cele związane z działalnością projektu Tak na Serio. Zakończenie o godz. 18.00 modlitwą różańcową w intencji Parafii.

 

Serdecznie wszystkich zapraszam do zaangażowania i do wspólnego świętowania naszej parafialnej uroczystości.

ks. Bartlomiej Król SDS