Rekolekcje w Karpaczu z udziałem naszej młodzieży

Rekolekcje w Karpaczu z udziałem naszej młodzieży

Wielki powrót akademickich rekolekcji miał miejsce w Karpaczu, a dokładnie w pobliskich Ścięgnach, gdzie w dniach 9 – 13 września zebrała się szczęśliwa szesnastka , której przewodniczyli salwatoriańscy duszpasterze RMS-u – ks. Maciej Szeszko i ks. Łukasz Anioł oraz diakon Włodzimierz Szydłowski. ZDJĘCIA

W trakcie naszego spotkania pochylaliśmy się nas słowami Modlitwy Pańskiej – rozmowy z naszym Ojcem, rozważając zawarte w niej prośby. Wsłuchując się w Słowo Boże i głoszone w ciągu dnia konferencje, próbowaliśmy głębiej zrozumieć modlitwę i przybliżyć ją naszemu sercu, żeby nie była tylko automatycznie wypowiadanym tekstem.

Głównym punktem każdego dnia była Eucharystia, podczas której wspólnie, z pełnym zaangażowaniem mogliśmy się modlić. Przedłużeniem tej chwili była adoracja Najświętszego Sakramentu, moment ciszy i spotkania sam na sam z Bogiem.

Nie zabrakło również czas na pokonywanie górskich szlaków i poznawanie okolicy. Każdy kto choć raz był w górach wie, że hartują one siłę ducha, pozwalają poznać samego siebie. Chwile spędzone na szlaku to nie tylko aktywny wypoczynek i możliwość podziwiania pięknych widoków, ale i radość ze wspólnego przebywania ze sobą.

Niewątpliwie te krótkie, acz treściwe rekolekcje były dla nas bardzo owocne. To spotkanie dało nam okazję do zatrzymania się, odpoczynku tego fizycznego jak i duchowego. Kameralna atmosfera sprzyjała lepszemu poznawaniu się, wymianie zdań i doświadczeń. Nie zabrakło również czasu na wspólną zabawę, śpiew i dzielenie się radością. I choć przybyliśmy tu z różnych stron Polski to jednoczył nas jeden cel, chęć zbliżenia się do Boga.