Rozważania Bożonarodzeniowe 25.12.2017

Rozważania Bożonarodzeniowe 25.12.2017

„Tak” młodej dziewczyny zmieniło świat…

Dzisiaj  bardzo często możemy usłyszeć stwierdzenie: „Ale co zależy ode mnie i co mogę zrobić sam?” Czy kiedy występujesz z jakąś inicjatywą nie słyszysz czasem zarzuty od bliskich : „Ale co ty sam możesz zmienić? Od jednego człowieka nic nie zależy”. Taką chorobę naszego społeczeństwa określa stwierdzenie : „Jeden na polu nie jest wojownikiem”. Ale czy to prawda?

Przenieśmy się przez kilka tysięcy kilometrów na Wschód i na kilka tysięcy lat, w malutkie prowincjonalne miasteczko, które nie miało żadnego znaczenia w gigantycznym Imperium Rzymskim. W dom młodej, zaręczanej dziewczyny, która prawdopodobnie nie miała  nawet 20 lat. W społeczeństwie, gdzie słowo kobiety było zrównane ze słowem dziecka, jej małe „tak” zmieniło historię, historię człowieka, historię relacji miedzy ludźmi i  Bogiem. Czy nie było to dla niej szokiem? Czy ona nie była krytykowana? Jej narzeczony chciał ją potajemnie odpuścić, bo zgodnie z ówczesnym prawem jej groziła kara śmierci. Ale jej „tak” zmieniło historie. Jej otwartość na Bożą propozycje uczyniło wielki cud –  ona została Matką Zbawiciela i odegrała bardzo ważną role w historii zbawienia. Czy było jej łatwo? Nie sądzę. Być może w momencie podjęcia decyzji, czy powiedzieć Bogu „tak”, ona czuła się samotną, ale nigdy później ją już nie była.

Bądź jak Maryja – powiedz dla Boga TAK!
Powiedz Tak – kiedy Bóg proponuje Ci realizować jakieś nierealne projekty, bo co niemożliwe dla człowieka, jest możliwym dla Boga.
Powiedz Tak  –  kiedy życie pełne jest żalu, straty, beznadziejności. Bo tylko Bóg wie, dla czego to wszystko.
Powiedz Tak – jeśli dzisiaj ktoś się odwróci od Ciebie, oszukuje, potępia i rani. Jezus wie, jak to jest i On rozumie.
Powiedz Tak – jeżeli wydaje się niemożliwym cierpieć   ból – fizyczny i duchowy. Nierealne – stało się na Golgocie. Wiec i ty wytrzymasz .
Powiedz Tak – kiedy czujesz powołanie do zakonu, kapłaństwa, małżeństwa. Bóg ma dla ciebie niesamowite plany.
Powiedz tak – nawet jeśli twoje życie nigdy nie miało rodzicielskiej miłości. O Ciebie zawsze troszczy się Bóg.
Powiedz Tak – Bogu i twemu nienarodzonemu dziecku. Tak – ja chcę być matką, a nie mordercą, nawet w najgorszych okolicznościach mego życia.
Powiedz Tak – każdego rana , kiedy nie wiesz jak skończy się twój dzień.
Bo kiedyś jedna dziewczyna odważyła się powiedzieć „Tak” i urodziła dla nas Zbawiciela.

Bóg czeka na ciebie dzisiaj, na twoje TAK – aby razem z tobą zmienić świat. Weźmy naszą wolność w nasze ręce, żyjmy w prawdzie. I wtedy  będziemy mogli stać się jednym na polu wojownikiem i wygrać.

Julia

 

Autorami  rozważań są członkowie duszpasterstwa STUDENT+

https://www.facebook.com/dastudentplus