ŚDM Madryt 2011

ŚDM Madryt 2011

„Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze” 

Zobacz fotorelację na żywo z naszej wyprawy!

http://pielgrzymki.opoka.org.pl/mblog/madryt2011 


Krótko O ŚDM

WJT Kolonia 2005Światowe Dni Młodzieży to inicjatywa rozpoczęta przez Jana Pawła II. Po raz pierwszy odbyły się w Rzymie w 1985 roku. Od tamtej pory raz na kilka lat miasta goszczące ŚDM zamieniają się w tętniące życiem miejsce spotkania młodzieży z całego Świata z papieżem. Ulice przepełnione są młodymi ludźmi wymachującymi flagami państw, z których pochodzą. Skwery stają się miejscami pełnych energii koncertów a kościoły zapełniają się po brzegi grupami modlitewnymi. Momentem kulminacyjnym tygodnia tego festiwalu młodych jest całonocne czuwanie pod gołym niebem i Msza Święta z udziałem Ojca Świętego, która zwykle gromadzi ponad milion osób.

ŚDM to doskonała okazja do poznania innych kultur, nawiązania nowych, międzynarodowych znajomości, zobaczenia purpuratów wśród ludu 😉 oraz przede wszystkim demonstracji swojej wiary i młodzieńczej energii. Przekonujące? 

XXVI ŚDM odbędą się w Madrycie w dniach 16-21 sierpnia 2011. Hasłem przewodnim będą słowa św. Pawła: „Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze” (por. Kol 2,7). Na chwilę obecną zapisanych jest 420 tys. uczestników, w tym z Polski – 12,5 tys. Z Warszawy wyruszają dwie salwatoriańskie grupy – ks. Maćka Szeszki z naszej parafii (27 osób) oraz ks. Maćka Dalibora z Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań (18 osób). Uczestników wyjazdu będzie można pożegnać na warszawskim Okęciu 15 sierpnia o 7:30.

Przygotowania w naszej parafii

WYD Sydney 2008 - przygotowaniaPocząwszy od jesieni ubiegłego roku spotykaliśmy się co miesiąc na spotkaniach formacyjno-integracyjnych, których motywem przewodnim była droga. Rozmawialiśmy o tym jak wygląda droga naszego życia, jak ją rozpoznać, jakie spotykamy na niej drogowskazy, utrudnienia, ślepe zaułki a także towarzyszy. 

Zobacz:
zdjęcia ze spotkań

relacje uczestników

Termin i miejsce

Planujemy wyjazd na same Światowe Dni Młodzieży do Madrytu (bez poprzedzających je Dni w diecezjach). Nocleg w Madrycie będziemy mieli albo u rodzin goszczących albo w szkole. Wyjazd planujemy na 15 sierpnia, powrót 23 sierpnia. W drodze powrotnej grupa lecąca SwissAir odwiedzi Barcelonę (przejazd z Madrytu do Barcelony: autokarem).

 

Informacje