Spotkanie rekolekcyjne dla małżeństw

Spotkanie rekolekcyjne dla małżeństw

Jeśli podejmiemy się takiego wysiłku, nie ma sprawy niemożliwej do rozwiązania. Za to Ksiądz Rekolekcjonista zaproponował podobno bardzo skuteczną kurację odmładzającą więź : codzienne odmawianie-odnawianie (w ramach modlitwy porannej, wieczornej, w autobusie czy tramwaju, razem lub osobno) przysięgi małżeńskiej! Następnie zatrzymaliśmy się przez chwilę nad cechami miłości wymienianymi przez św. Pawła, takimi jak m.in. cierpliwość, uczciwość, wierność, bezinteresowność, szczerość. Tu zwróciliśmy uwagę na szczególną rolę wierności, jako nadrzędnej cechy, z której wynikają wszystkie inne i dzięki której możliwe jest, jakże konieczne w życiu małżeńskim, wzajemne bezgraniczne zaufanie.  Wszystkie te cenne uwagi poparte zostały barwnymi przykładami z życia różnych par, które Ksiadz Rafał miał szczęście spotkać na swojej drodze.

Podsumowując swoją naukę Duszpasterz odniósł się do Listu św. Pawła do Efezjan jako kanonu życia rodzinnego.

Bardzo dziękujemy Księdzu Rafałowi 🙂

Po części oficjalnej, tradycyjnie zeszliśmy do podziemia, gdzie miała miejsce nieformalna część wieczoru. Mieliśmy przyjemność poznać nową parę, która do nas dołączyła (Magdę i Wojtka oraz Ich Córeczkę – Helenę… ups… Hanię…;).

Mimo ożywionej atmosfery, udało się też ustalić z x.Maciejem kilka konkretów, takich jak wspólna Eucharystia w środę 24 marca oraz wiosenny wyjazd do Kazimierza, wstępnie planowany na 7 maja.

Spotkaniu jak zwykle towarzyszyło mnóstwo dobrej energii i uśmiechu, a podwójne błogosłwieństwo od obu Duszpasterzy na zakończenie każdej części, sprawi na pewno, że nadchodzące dwa tygodnie będą bardzo owocne 🙂 Do następnego razu!