Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

He is RisenRadość w pełni!!! Na TEN dzień czekaliśmy przez cały Wielki Post. Mozolnie pracując nad sobą i swym nawróceniem pragnęliśmy TEGO dnia jak zeschła ziemia pragnie wody. Wreszcie nadszedł! Uroczyste Alleluja zabrzmiało w Wielką Noc, rozbrzmiały dzwony, ludzie wyszli na ulice głosić „Chrystus Zmartwychwstał Alleluja!”, na co wierzący odpowiadają: „Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja!!!” Polecamy praktykować to chrześcijańskie, wielkanocne pozdrowienie. Niech towarzyszy nam ono w najbliższych dniach oktawy Wielkiej Nocy. Pan Bóg nas zaskakuje i daje nam uroczysty dzień, który trwa aż osiem dni!!! (zob. czym jest oktawa).

W poranek Wielkanocny wyruszymy z procesją rezurekcyjną (z łac. resurrexit – zmartwychwstanie). Będziemy się starali zrealizować słowa z Wigilii Paschalnej:[clear]

„Weselcie się zastępy aniołów w niebie! Weselcie się słudzy Boga! Niechaj zabrzmią dzwony głoszące zbawienie, gdy Król tak wielki odnosi zwycięstwo. Raduj się ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, bo jesteś wolno od mroku, co świat okrywa! Niech ta świątynia zabrzmi potężnym śpiewem całego ludu!”

Przemierzając ulice naszej parafii będziemy dawać świadectwo naszego przywiązania do Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego.
Po powrocie do świątyni w czasie Eucharystii będziemy dalej celebrować naszą radość ze zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią.
Radosnych świąt!!!

Procesja rezurekcyjna z mszą świętą: godzina 6:30, pozostałe msze: 10:00, 11:30, 13:00, 18:30 (nie ma mszy o 8:30 i 20:00)