V niedziela zwykła – 10 II 2013 r.

V niedziela zwykła – 10 II 2013 r.

Kalendarz liturgiczny:

  •     Dzisiaj rozpoczyna się w naszym kościele Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. o godz. 13.00.    i trwać będzie do godz. 18.15. W poniedziałek i wtorek adoracja trwać będzie od godz. 8.30. do godz. 18.15. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tej modlitwie i medytacji. W tyle kościoła jest wystawiona lista na którą należy wpisywać swoje uczestnictwo w adoracji. Pragniemy w ten sposób wypełnić czas adoracji, aby nie pozostawiać Pana Jezusa w pustym kościele.
  •   W środę rozpoczyna się Wielki Post, okres przygotowania do obchodów Paschy, czas wyciszenia, umartwienia i modlitwy. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki- o godz. 17.00. dla dzieci, a o 18.00. dla dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.45. W Środę Popielcową Msze św. będą odprawione o godz. 7.00., 8.00., 17.00. (dla dzieci), 18.30., 20.00. (dla młodzieży).Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem. W środę obowiązuje post ścisły. Polega on na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych, oraz spożyciu trzech posiłków w tym jednego do syta.
  •   Czwartek – św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy

 

Informacje duszpasterskie:W czwartek spotkanie dla młodzieży akademickiej i pracującej.

  • W najbliższą środę kancelaria parafialna nie będzie czynna.
  • Wszystkich  miłośników muzyki sakralnej zapraszamy w następną niedzielę na Mszę św. o godz. 13.00. Zaraz po Mszy św. wystąpi kameralny zespół wokalny „Canzona”, który zaprezentuje nam koncert muzyki sakralnej czterech kultur świata, zatytułowany   „Śpiewajmy na chwałę Bożą”. Wstęp jest wolny. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablotce.