VI Niedziela zwykła – 11 lutego 2024 roku

VI Niedziela zwykła – 11 lutego 2024 roku

14 lutego – w Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Jest to szczególny czas nawrócenia i pokuty oraz pogłębienia więzi z Chrystusem. Nasza modlitwa i medytacja skupiają się w tych dniach przy umęczonym i ukrzyżowanym za nasze grzechy i dla naszego zbawienia Chrystusie Panu.

Dzisiaj rozpoczyna się w naszym kościele Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po mszy o godz. 13.00 i potrwa do godz. 18.30,w poniedziałek i wtorek w godzinach od 8.30 do 18.30. Zapraszamy do uczestnictwa w tej modlitwie i medytacji. Z tyłu kościoła wyłożona jest lista, na którą można się wpisać, aby kościół nie pozostał pusty w czasie trwania nabożeństwa.

W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego o solidarność z ofiarami wojny w Ukrainie, od dzisiaj do środy popielcowej ofiary złożone do skarbony z tyłu kościoła będą przeznaczone na ten cel.

W Środę Popielcową msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 8.00, 17.00, 18.30 i 20.00. Podczas każdej mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W środę obowiązuje post ścisły, obejmujący jeden posiłek do syta i dwa niepełne posiłki w ciągu dnia – dotyczy wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Z kolei do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobligowani wszyscy wierni, którzy ukończyli 14. rok życia. Kazania w tym dniu wygłosi ks. Kamil Leszczyński SDS i kl. Filip Budai SDS, którzy poprowadzą tego dnia rekolekcje wielkopostne w Technikum Ogrodniczym przy ul. Bełskiej.

W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 18.00, dla dzieci o godz. 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.45.

W środę po mszy o godz. 20.00 dodatkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 22.00.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu Adoracja w niedzielę po mszy o godz. 18.30 do rozpoczęcia mszy o godz. 20.00.

Zapraszamy do udziału w liturgii stacyjnej, która rozpocznie się w środę. Wykaz kościołów stacyjnych wyłożony jest z tyłu kościoła i kaplicy.

Od Środy Popielcowej skarbonka „chleb św. Antoniego” będzie przeznaczona na jałmużnę wielkopostną jako pomoc świąteczna dla ubogich naszej parafii.

W naszej parafii działają już trzy Róże różańcowe. W związku z zainteresowaniem parafian taką formą modlitwy chcemy utworzyć kolejną Różę. Dlatego zachęcamy do zapisywania się do tworzącej się czwartej róży. Kilka osób już jest zapisanych. Zapisy i informacje w zakrystii u ks. Piotra lub z tyłu kościoła, gdzie wyłożone są formularze.

 Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na fundusz inwestycyjno – remontowy naszej parafii w wysokości 8 256,00 zł. oraz wpłaty na konto. Saldo konta inwestycyjnego na dzień 10 lutego wynosi 51 672,13 zł. Dziękujemy za Waszą hojność i zrozumienie.

Za tydzień w niedzielę będziemy gościli w naszej wspólnocie ks. Pawła Fiącka SDS, który posługuje w naszej placówce misyjnej w Zambii. ks. Paweł wygłosi w tym dniu kazania, a po mszach będzie zbierał ofiary na potrzeby misji, w szczególności na remont kościoła parafialanego w Mungu i rozbudowę kaplicy w wiosce Jeremiah.

Spotkania wspólnot w tym tygodniu.

We wtorek katecheza parafialna (biblijna) o godz. 19.30; w środę ministranci o godz. 19.00, lektorzy o godz. 19.15; w czwartek spotkanie Student+ o godz. 19.30; spotkanie dla I roku formacji do bierzmowania o godz. 19.00, a dla kontynuujących formację o godz. 20.00; w piątek młodzież RMS o godz. 19.30, próba chóru o godz. 19.30; w niedzielę o godz. 10.30 próba Chóru z chmur, o godz. 18.30 Dwudziestek.