XII niedziela zwykła – 22 VI 2014 r.

XII niedziela zwykła – 22 VI 2014 r.

     Kalendarz liturgiczny:

  • Wtorek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
  • Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • Sobota – Niepokalanego Serca NMP
  • Niedziela – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

      Informacje duszpasterskie:

  • W środę na spotkaniu dla dorosłych zobaczymy w jaki sposób przeżywali Eucharystię  ludzie święci m. in. św. s. Faustyna. Spróbujemy dostrzec we Mszy św. coś więcej, niż widzimy zazwyczaj; odkryć Jej wyjątkowość i wielkość. Serdecznie zapraszamy, szczególnie tych, którzy nie brali udziału w naszych spotkaniach w tym roku. Początek o godz. 19.15 w salce pod kościołem.
  • W piątek na godz. 8.00 zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców na Eucharystię z okazji zakończenia roku szkolnego
  • Od 1 lipca – przez okres wakacji – Msze św. będą odprawiane w dni powszednie        o godz. 7.00. i 18.30. W niedzielę w okresie wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 11.30. ( Msza dla dzieci) i o godz. 20.00. ( Msza dla młodzieży).  Kancelaria parafialna – w czasie wakacji – będzie czynna w środy od godz. 17.00.do 18.00., oraz w soboty od godz. 9.00. do 10.00.
  • Od piątku 20 czerwca do poniedziałku 30 czerwca włącznie, odbędzie się głosowanie na projekty do dzielnicowego budżetu partycypacyjnego na 2015 r. Wśród zgłoszonych projektów jest budowa miejsc parkingowych przed naszym kościołem.  O tym, które projekty zostaną zrealizowane decydują mieszkańcy – każdy może oddać głos  na maksymalnie 5 projektów. Głosować można przez internet (na stwojbudzet.um.warszawa.pl), listownie oraz osobiście w Urzędzie Dzielnicy, lub w zespole szkół na ul. Bełskiej w dniu 23 czerwca. Szczegółowe informacje znajdują się w ulotkach i na ogłoszeniu w gablotce parafialnej.
  • W okresie wakacji Salwatorianie przygotowali dla młodzieży różne atrakcje: w pierwszej połowie lipca dla gimnazjalistów i licealistów  Turnus piłkarski, oraz Salwatoriańskie Forum Młodych. Dla uczniów szkół średnich i studentów  Turnus Żeglarski, oraz dni otwarte w Seminarium w Bagnie. W drugiej połowie lipca turnusy dla gimnazjalistów i licealistów  m.in. w Gdańsku, w Beskidzie Śląskim i na Węgrzech. A najmłodsi (od 3 kl. podstawowej) mogą wybrać się do Krakowa. Koszt powyższych spotkań rekolekcyjnych oscyluje między 230 a 300 zł. Od 5-14 sierpnia zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy z Grupą Zieloną; zapisy odbędą się w ostatnią niedzielę lipca. Koszt 130 zł. We wrześniu  studentów zapraszamy w Pieniny i do Zakopanego. Więcej informacji u ks. Macieja i ks. Pawła.
  • Za tydzień – w niedzielę – imieniny obchodzić będą ks. Piotr – tutejszy Superior, oraz         ks. Paweł. Msza w Ich intencji zostanie odprawiona o godz. 11.30.