XXV niedziela zwykła – 21 IX 2014 r.

XXV niedziela zwykła – 21 IX 2014 r.

Kalendarz liturgiczny:

  • Wtorek – św. Pio z Pietrelciny, kapł.
  • Czwartek – bł. Władysława z Gielniowa, kapł.
  • Sobota – św. Wincentego a Paulo, kapł.

Informacje duszpasterskie:

  • Dzisiejsza niedziela jest dniem informacyjnym o Światowych Dniach Młodzieży. Po Mszy Świętej zapraszamy wszystkich do salki na krótkie spotkanie, aby dowiedzieć się czym są te dni, oraz co można zrobić, aby dobrze przyjąć młodych w 2016 roku w naszym kraju – również w naszej parafii. Na stoisku przed kościołem można wesprzeć akcję Bilet dla brata, czyli pomóc       w przyjeździe młodzieży ze Wschodu Europy do Krakowa. Zabierzcie też ze sobą modlitwę w intencji tego młodzieżowego spotkania, aby wypraszać          u Boga błogosławione owoce  dla wszystkich uczestników.
  • We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie w salce   członków Rady Parafialnej.
  • W środę Wieczór z Bogiem dla dorosłych. Nasza katecheza tym razem – o znaczeniu sakramentu chrztu;  po co przyjmujemy chrzest, dlaczego chrzcimy dzieci i co to znaczy, że chrzest wyciska niezatarte znamię na duszy człowieka? Spotkanie o godz. 19.15. w salce pod kościołem.
  • W sobotę -4 października o godz. 19.00.-  rozpocznie się w naszej parafii peregrynacja obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.  O godz. 19.30. będzie  odprawiona Msza św. pod przewodnictwem  J.E. ks. bp Rafała Markowskiego. Następnie o godz.  21.00. Apel Jasnogórski. Od godz. 21.30.  do 24.00. modlitwa  różańcowa; od 24.00. modlitwa prywatna przez całą noc. Zachęcamy do wpisywania się na listę, na nocne czuwanie. Listy wystawione są w tyle kościoła. W sobotę 4 października nie będzie modlitwy różańcowej o godz. 18.00., jak również Mszy św. o godz. 18.30. Bezpośrednim przygotowaniem do peregrynacji będą rekolekcje, które  rozpoczniemy w czwartek – 2 października.